Başbakan için Diyarbakır'da yüksek güvenlik tedbiri!
Başbakan Binali Yıldırım'ın Diyarbakır'a gelişi öncesi kentte güvenlik polis alarma geçti.
16 Haziran 2017 - 16:41:17

Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinde gerçekleştirilen 'sokak sağlıklaştırma' çalışmalarında tamamlanan 1. etabın açılış töreni için kente gelecek olan Başbakan Binali Yıldırım için hazırlıklar tamamlandı.Güvenlik önlemlerinin alındığı kentte 4 bin 500 polis görev yapacak.Başbakan Binali Yıldırım'ın Diyarbakır'a gelmesine saatler kala kentte polis sıkı güvenlik önlemleri aldı.

Başbakan'ın konvoyunun geçeceği güzergahta önlemler artırılırken, yolda bulunan köprü altları, açık kanalizyasyonlar ve suluma kanallarına giren polisler, patlayıcı ve bomba araması yaptı. Ellerindeki dedektörlerle kanallara giren bomba uzmanı dalgıç polislerin aramaları devam ederken, polisin kent merkezinde aldığı önlemleri sürdürüyor.

Açılışın yapılacağı Gazi ve Melikahmet caddeleri polis bariyerleri ile çevrildi. Belediye ekipleri, alan ve çevresinde son çalışmalarını sürdürürken Başbakan Yıldırım’ın konvoyunun geçeceği yollar afiş ve bayraklarla donatıldı.


 
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
İş adamına TEM'de kurşun yağmuru
TEM Otoyolu Silivri mevkiinde bir iş adamının içinde bulunduğu lüks araç, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kurşun yağmuruna tutuldu. İşadamı, saldırıyı şans eseri yara almadan atlattı.
4 aylık bebeği evde bırakıp iş aramaya gittiler
Mersin'de anne ve babası iş aramak için dışarı çıkan ve evde uzun süre yalnız bırakılan 4 aylık bebek, ölü bulundu.
TSK açıkladı: Anıtkabir'deki park kaldırıldı
TSK Anıtkabir'deki oyun parkı ile ilgili açıklama yaptı.
Diyarbakır saldırısında kullanılan araç karakol ihalesinden çekilen müteahhidin çıktı
Diyarbakır'da 8 polisin şehit olduğu bombalı saldırının düzenlendiği aracın sahibi, PKK'nın tehdidiyle bir karakol inşaatının ihalesinden çekilen müteahhit M.İ. çıktı. Savcılıktaki ifadesinde M.İ'nin örgütün elinde rehin tutulduğunu söyleyen eşi, "Bu olayların akabinde böyle bir patlama hadisesinin gerçekleşeceğini bilseydim, eşimin hayatının tehlikede olduğunu bilmeme rağmen olayı güvenlik güçlerine bildirirdim" dedi.
Görmez: Gülen'in bedduası için bir kaç koldan geldiler
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Fethullah Gülen'in 'beddua' konusuna değinen Görmez, kendilerinden açıklama yapmalarını istediklerini ancak Diyaneti yanlarına alamayınca üzerlerine geldiklerini söyledi.
Şiddetli rüzgar bir çok kentte hayatı felç etti
Yurt genelinde olumsuz hava koşulları etkili oluyor. Şiddetli rüzgar binaların çatılarını uçururken, çatılardan uçan parçaların çarptığı bazı vatandaşlar yaralandı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI