Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Anasayfa  >   Yazar
Neden EVET?
Yarın, Türkiye’nin ilerlemesinde önünü kesen sisteme “dur” demek için sandık başına gideceğiz. Yeni sistemle “Yeni Türkiye”nin gücüne güç katacağız. İngiltere’den devşirilen parlamenter monarşiyi sona erdirerek, Türkiye’nin kendi öz yapısına uygun bir sisteme, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”ne geçeceğiz.
15 Nisan 2017 - 14:35:01

Geçtiğimiz hafta, CHP Ankara Milletvekili yolumuzu kesti ve “Hayır”ın gerekçelerini şöyle izah etmeye çalıştı: Düşünün ki Ankara’da yıllardır kullandığınız, denenmiş bir yol var. Bu yoldan vazgeçip yeni ve hiç denenmemiş bir yola girer misiniz? Geleceğinizi çocuklara emanet ede misiniz?..” CHP’li vekil, akıl izan almayan bu izahatını uzattıkça uzattı. Mübarek mirtalyöz gibi, karşısındakine cevap verme fırsatı bile vermiyor… Hemen araya girdim ve CHP’nin ezberlenmiş yalanlarına sahici cevaplarımı verdim: Sayın vekil, eskimiş bir yol benim arabamı bozacak çukurlarla doluysa neden bu yolda gitmekte direteyim? “Denenmemiş bir yol” diyorsunuz, yeni sistem Türkiye’ye has, emperyalist devletlerden devşirilmeyen bir sistem olacak. Bununla gurur duymalısınız. Gel gelelim, hem 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, hem de gençlere güvenmeyerek “çocuklara emanet etmeyin” diyorsunuz. 15 Temmuz’da işgal güçlerini ve bu güçlerin maşalarını bertaraf eden bu gençliğe güvenin! 18 yaşındaki bir kişi seçebiliyorsa seçilebilmelidir de… CHP’li vekil neye uğradığını şaşırdı ve arkasına bakmadan uzaklaştı.
 
Peki neden “EVET”?
Camileri ahıra çevirerek ezanları yıllarca Türkçe okutan, diktatör, vesayetçi ve zalim zihniyeti tarihin karanlığında bırakmak için EVET!

28 Şubat postmodern darbe ile başörtülü okuma, çalışma ve seçilme hakkımıza darbe vuran CHP zihniyetine karşı EVET!

Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekileri bir suikast ile katledenlere Osmanlı tokadı atmak için EVET!

Karargah Rahatsız, manşeti atan ve 28 Şubat’ya olduğu gibi FETÖ ile birlik ederek hükümetleri manşetiyle dize getirebileceğini düşünen küflenmiş basın ve medya zihniyeti için EVET!

Hollanda’da atlarıyla, itleriyle üstümüze gelen Haçlı zihniyeti için EVET!

Almanya’da salon toplantılarımızı engelleyen, FETÖ ve PKK militanlarını öz evladı gibi bağrına basan Nazi Almanya’sı için EVET!

3. havalimanımıza ambargo koymak ve THY’nin büyümesini ve güçlenmesini hazmetmeyen ABD ve İngiltere’nin uçaklara tablet ve dizüstü bilgisayarları almama kararına darbe vurmak için EVET!

Halkbank Genel müdür Yardımcısını mesnetsiz iftira ve suçlamalarla tutuklayan ABD için EVET!

“Bahar söylemleri” ile gündemde kaosunu eksik etmeyen ve halkları karşı karşıya getirmek için uğraşan terör örgütü FETÖ’ye darbe vurmak için EVET!

Referandum sürecinde hem cumhurbaşkanımızın hem de başbakanımızın korumalarını zehirleyen CIA destekli FETÖ terör örgütünü devletin tüm birimlerinden temizlemek için EVET!

FETÖ üyesi olduğu kesinleşmiş futbolcuları FETÖ üyesi oldukları için değil de aidatlarını ödemedikleri için ihraç ettiğini açıklayan ve hükümete ayar çekmeye alışan GS için EVET!

FETÖ üyelerini tahliye eden, bağımsız ve tarafsız olmayan yargı sistemine tokat atmak için EVET!

1 Nisan’da reklam filmiyle cumhurbaşkanımıza ve halkımıza ayar çekmeye, korkutmaya ve sindirmeye çalışan hadsiz bisküvi firması için EVET!

“Evet oyu verenleri denize dökeceğiz” diyen CHP milletvekili Bozkurt ile Baykal’a tarihi tokadı atmak için EVET!

Ekrana giren 3 dizi film ile Ergenekon sanıklarını aklama çabası içerisine girerek FETÖ’cüleri şirin göstermek isteyen tüm ekibe hadlerini bildirmek için EVET!

Çektiği vasat filmlerle bu ülkenin milli ve yerli medeniyetine hiçbirşey katmadığı gibi, başörtülüleri hizmetçi olarak lanse eden ve halkın yerel dilleriyle alay ederek “bisiklete pisiklet, arabeske arabeks diyenler” diyerek alay edenlere sandıkta Gani Gani rahmet okumak için EVET!

1000 yıllık Diriliş'i 100 yıl uykuda bırakan küffar ordusu için EVET!

***
Listeyi uzatsam buradan köye yok olur. Siz, neden EVET oyu vermenizi gayet iyi biliyorsunuz…

Diyarbakır cezaevleri, sürgünler, sıkıyönetimler, Kemalist sistemin tekçi ve inkarcı politikasıyla zulüm gören Kürtler’in yarın sandıkları başında EVET mührünü tam da kafatasçı Kenan Evren zihniyetinin üstüne basacağına adım gibi inanıyoruz. 1980 askeri darbesinde en büyük işkenceye maruz bırakılan Kürtler, tarihlerinden ders alarak EVET diyeceklerdir. Kürt halkı, Kemalist ve Evren cuntasına hadlerini bildirmek istiyorlarsa EVET diyerek tarihin tokadını atmalıdırlar.

Şimdiden yüzde 63 EVET oyu hayırlı olsun.
 
Selam ve dua ile…
 
Semra POLAT
 

 
 
 
 
 
 
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Atilla Yayla:Laiklik şiddetin, terörün ilacı mıdır?
Laiklik neymiş böyle? Çaresi olmadığı dert, çözmediği sorun yok. İlerlemenin anahtarı o. Aydınlığa giden yol o.
Ahmet Pekiyi yazdı: Selamname
Cumhurbaşkanı, başbakan, bakan, vekil, yönetici olmadan önce insan olanlara selam olsun. Öğretmen, doktor, mühendis, bilim adamı, imam, esnaf, sanatçı, çiftçi unvanı almadan önce adam unvanı alanlara selam olsun. Anne, baba, abla, kardeş, amca, hala, dayı, teyze, yenge, dede, nine olmadan önce ehli dava olanlara selam olsun.
Halil Kırık: Türkiye'de aydın olmak
Türkiye' de insanların önemli kısmının dünya görüşünü, bakış açısını , ideolojisini , değerlerini kendisi değil toplum belirlemekte. Haliyle farklı bölgelerde , ırklarda olsak da benzer kişilik yapısına , zihinsel işleyişe sahip olmaktayız
Savaş Hoştaş: Siyaset-Ahlak-Seçim-Medeniyet
Ramazan Kayan hocamızın dediği gibi “Siyasetin öznesi insandır. Ancak bu öznellik “homo politicus” yani onu sadece bir varlık kılmamalıdır”. Siyaset ciddi çekişmelerin yaşandığı, iktidar kavgasının olduğu ve “amaca ulaşmak için her yol mubahtır” deyip halka Leviathan’ı dayatan ahlak dışı parametrelerin olduğu bir alandı.
Ahmet Pekiyi: Edi Bese, Yaşasın Kardeşlik, Biji Aşiti
Kürtlerin son 1000 yıllık Anadolu tarihinde Türklerle beraber büyük destanlar yazdığına hem yaşayan tarih hem de yazılı tarih şahittir.
İdeolojiler tanrı mı?
Onlara göre ABD emperyalist-kapitalist, oysa SSCB sosyalist, antiemperyalist ya; nasıl koşarlar bilirsiniz!
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI