Anasayfa  >   Yazar
Neden EVET?
Yarın, Türkiye’nin ilerlemesinde önünü kesen sisteme “dur” demek için sandık başına gideceğiz. Yeni sistemle “Yeni Türkiye”nin gücüne güç katacağız. İngiltere’den devşirilen parlamenter monarşiyi sona erdirerek, Türkiye’nin kendi öz yapısına uygun bir sisteme, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”ne geçeceğiz.
15 Nisan 2017 - 14:35:01

Geçtiğimiz hafta, CHP Ankara Milletvekili yolumuzu kesti ve “Hayır”ın gerekçelerini şöyle izah etmeye çalıştı: Düşünün ki Ankara’da yıllardır kullandığınız, denenmiş bir yol var. Bu yoldan vazgeçip yeni ve hiç denenmemiş bir yola girer misiniz? Geleceğinizi çocuklara emanet ede misiniz?..” CHP’li vekil, akıl izan almayan bu izahatını uzattıkça uzattı. Mübarek mirtalyöz gibi, karşısındakine cevap verme fırsatı bile vermiyor… Hemen araya girdim ve CHP’nin ezberlenmiş yalanlarına sahici cevaplarımı verdim: Sayın vekil, eskimiş bir yol benim arabamı bozacak çukurlarla doluysa neden bu yolda gitmekte direteyim? “Denenmemiş bir yol” diyorsunuz, yeni sistem Türkiye’ye has, emperyalist devletlerden devşirilmeyen bir sistem olacak. Bununla gurur duymalısınız. Gel gelelim, hem 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, hem de gençlere güvenmeyerek “çocuklara emanet etmeyin” diyorsunuz. 15 Temmuz’da işgal güçlerini ve bu güçlerin maşalarını bertaraf eden bu gençliğe güvenin! 18 yaşındaki bir kişi seçebiliyorsa seçilebilmelidir de… CHP’li vekil neye uğradığını şaşırdı ve arkasına bakmadan uzaklaştı.
 
Peki neden “EVET”?
Camileri ahıra çevirerek ezanları yıllarca Türkçe okutan, diktatör, vesayetçi ve zalim zihniyeti tarihin karanlığında bırakmak için EVET!

28 Şubat postmodern darbe ile başörtülü okuma, çalışma ve seçilme hakkımıza darbe vuran CHP zihniyetine karşı EVET!

Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekileri bir suikast ile katledenlere Osmanlı tokadı atmak için EVET!

Karargah Rahatsız, manşeti atan ve 28 Şubat’ya olduğu gibi FETÖ ile birlik ederek hükümetleri manşetiyle dize getirebileceğini düşünen küflenmiş basın ve medya zihniyeti için EVET!

Hollanda’da atlarıyla, itleriyle üstümüze gelen Haçlı zihniyeti için EVET!

Almanya’da salon toplantılarımızı engelleyen, FETÖ ve PKK militanlarını öz evladı gibi bağrına basan Nazi Almanya’sı için EVET!

3. havalimanımıza ambargo koymak ve THY’nin büyümesini ve güçlenmesini hazmetmeyen ABD ve İngiltere’nin uçaklara tablet ve dizüstü bilgisayarları almama kararına darbe vurmak için EVET!

Halkbank Genel müdür Yardımcısını mesnetsiz iftira ve suçlamalarla tutuklayan ABD için EVET!

“Bahar söylemleri” ile gündemde kaosunu eksik etmeyen ve halkları karşı karşıya getirmek için uğraşan terör örgütü FETÖ’ye darbe vurmak için EVET!

Referandum sürecinde hem cumhurbaşkanımızın hem de başbakanımızın korumalarını zehirleyen CIA destekli FETÖ terör örgütünü devletin tüm birimlerinden temizlemek için EVET!

FETÖ üyesi olduğu kesinleşmiş futbolcuları FETÖ üyesi oldukları için değil de aidatlarını ödemedikleri için ihraç ettiğini açıklayan ve hükümete ayar çekmeye alışan GS için EVET!

FETÖ üyelerini tahliye eden, bağımsız ve tarafsız olmayan yargı sistemine tokat atmak için EVET!

1 Nisan’da reklam filmiyle cumhurbaşkanımıza ve halkımıza ayar çekmeye, korkutmaya ve sindirmeye çalışan hadsiz bisküvi firması için EVET!

“Evet oyu verenleri denize dökeceğiz” diyen CHP milletvekili Bozkurt ile Baykal’a tarihi tokadı atmak için EVET!

Ekrana giren 3 dizi film ile Ergenekon sanıklarını aklama çabası içerisine girerek FETÖ’cüleri şirin göstermek isteyen tüm ekibe hadlerini bildirmek için EVET!

Çektiği vasat filmlerle bu ülkenin milli ve yerli medeniyetine hiçbirşey katmadığı gibi, başörtülüleri hizmetçi olarak lanse eden ve halkın yerel dilleriyle alay ederek “bisiklete pisiklet, arabeske arabeks diyenler” diyerek alay edenlere sandıkta Gani Gani rahmet okumak için EVET!

1000 yıllık Diriliş'i 100 yıl uykuda bırakan küffar ordusu için EVET!

***
Listeyi uzatsam buradan köye yok olur. Siz, neden EVET oyu vermenizi gayet iyi biliyorsunuz…

Diyarbakır cezaevleri, sürgünler, sıkıyönetimler, Kemalist sistemin tekçi ve inkarcı politikasıyla zulüm gören Kürtler’in yarın sandıkları başında EVET mührünü tam da kafatasçı Kenan Evren zihniyetinin üstüne basacağına adım gibi inanıyoruz. 1980 askeri darbesinde en büyük işkenceye maruz bırakılan Kürtler, tarihlerinden ders alarak EVET diyeceklerdir. Kürt halkı, Kemalist ve Evren cuntasına hadlerini bildirmek istiyorlarsa EVET diyerek tarihin tokadını atmalıdırlar.

Şimdiden yüzde 63 EVET oyu hayırlı olsun.
 
Selam ve dua ile…
 
Semra POLAT
 

 
 
 
 
 
 
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Gelo Pirtûkên Kurdî Gelek Bahane
Hejmara wan ne bi qasê dile me jî, nav cîwanên kurdan, taybet xwendekarên zankoyê ên beşa kurdilojîyê de eleqeyek baş boy berhemên kurdî heye.
Dönem Dönem PKK Faşizmi
Marksist-Leninist ideoloji temelinde kurulmuş olan PKK, kuruluşundan günümüze kadar gelinen süreçte dönemsel stratejiler izlemiş, örgüt yapısında dönemsel değişikliklere gitmiştir. Bu değişiklikler beş dönemde değerlendirilebilir.
Savaş Hoştaş: MHP’nin Oksimoron Tutumu
Konunun başlığı aslında “MHP-Siyaset-Riya” olacaktı lakin bu başlık muhteviyatı tam olarak karşılamayacağı için ve beni tam anlamıyla tatmin etmediği için değişti. Çünkü başta MHP olmak üzere muhalefet partilerinin tutumlarını ancak “oksimoron” kavramı karşılayabiliyor.
Kürdistan’daki Çatışmalı Ortam Neyi Amaçlamaktadır?
"ihtiyaçlar hiyerarşisinin toplumsal yapılanmaya etkileri" Maslow’un ortaya koyduğu ihtiyaçlar hiyerarşisine ait teorisi, toplumsal yapılanma hakkında bireyden topluma giden yolun parametreleri için önemli belirlemeler içermektedir. Bireyin en alt basamakta yer alan -biyolojik kökenli- temel ihtiyaçlarını karşılarken, sosyal yaşamı konusunda herhangi bir kaygı taşımadığını belirlemiştir. Daha üst nitelikteki ihtiyaçları konusunda sosyal kaygı duygusunun ön plana çıktığını belirlemiştir. Sosyal kaygı ile ihtiyaçların karşılanması arasında kurduğu doğru orantıyla aynı zamanda toplumsal yapılanmanın temel dinamiğini ifade etmeye çalışmıştır.
Koray Şerbetçi: Mezhepler Arası Diyalog ve Beşir Ağa
Bugün coğrafi adını bile Batı medeniyetinin konumlandığı yere göre almış olan yani kendisine “Ortadaki Doğu” adını takmış İslam dünyası; şiddet, kan ve gözyaşı içinde sarsılmaktadır. Bu ruh ve fikir ikliminin her bireyi, üstüne çöken kabustan sıyrılmak için dışa doğru uyanık, içe doğru ise anlayışlı olmak zorundadır.
Yakup Emrah: Ortadoğu Panoraması
Şüphesiz ki zulmün egemen olması ile birlikte birçok kavram, gücü ellerinde bulunduran totaliter sistemlerin kendi fikriyatlarını muhafaza etmek adına ürettikleri büyülü sözlerdir.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI