Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Anasayfa  >   Yazar
Kaybedenler Tribününden 2016’ya Bakanlar!
Bugün 2016’nın son günü. Bütün bir yılın özetini çıkarmak için bile birkaç fasikül dolusu malzeme çıkar; Suriye’de iç savaş, Güneydoğu’da hendek terörü, metropollerde TAK adı altında ne idiği belirsiz -üst akıl- güçlerin gerçekleştirdiği kitlesel terör eylemleri ve tabii ki 15 Temmuz işgal girişiminin sivil inisiyatif tarafından derdest edilmesi.
31 Aralik 2016 - 16:12:36

Kanal5’te sunduğum Sivil Politika programında da sıkça dile getirdiğim gibi; 2016, her bakımdan zorlu bir yıl idi. Zorlu olduğu kadar kirli sepetinde biriken tüm haşerelerin de temizlendiği bir yıl oldu. Bu bakımdan 15 Temmuz Türkiye ve tüm Ortadoğu için bir milattır; zaferdir; başarıdır. FETÖ terör örgütünün, devletin her yerine sızdığı, gizli belgeleri ‘kozmik odaları arama’ bahanesiyle ülkemizin son 50 yılının gizli arşivini yurtdışına servis ettiklerini yapılan soruşturmalarla öğrendik. Bakanlıklardan Külliye’ye, TBMM’den Genelkurmay’a, sanattan ekonomiye…vd hülasa her alana yerleşmiş, hüküm süren, vasıfsız ve akılsız elemanlarını soruları çalarak istediği makama yerleştiren cemaat görünümlü bir ihanet çetesinin gerçek yüzünü tüm Türkiye bir gecede öğrenmiş oldu.

*Cemaat adı altında örgütlenen FETÖ terör örgütünün devletin imkanlarını kullanarak ByLock sistemini geliştirdiğini ve kendi aralarında mesajlaştıkları bir bilgi ağı oluşturduklarını öğrendik.

*PKK terör örgütünün, Türkiye’yi ve bilhassa Kürt halkını ‘demokratikleştirme ve özgürleştirme’ adı altında nasıl bir ölüm makinasını hayata geçirdiğini hendek terörüyle gördük.  

*PKK’nın, Kürtleri ‘birakujî’ (kardeş öldüren) retoriği ile Kürt siyasalını ve Kürt hareketini nasıl terörize ettiğini, HDP’nin öncülüğündeki hendek terörü ile halkı evinden barkından edip per perişan sokaklara attığını acılı anaların beddualarında dinledik.

*FETÖ ile PKK’nın anlaşma yaptığını, FETÖ’nün ‘bilgi benden katliam senden’ sözleşmesiyle Doğu ve güneydoğu başta olmak üzere tüm ülke genelinde nasıl kitlesel katliamlar yaptıklarını gördük.

*15 Temmuz günü askeri birliklerin içinde konuşlanmış, uyuyan FETÖ hücrelerinin bir düğme ile uyandırılarak tankların, F16’ların ve askeri helikopterlerin gözlerini dahi kırpmadan sivil halkın, halkın seçtiği ve Türkiye’nin kalbi olan TBMM’nin, Türkiye’nin bekasının temsiliyeti olan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni nasıl bombaladığını bire bir yaşadık.

*TRT’de darbe bildirileri okutulurken, devletin ajansında CumhurBaşkan’ı Erdoğan’ın mesajı verilmezken, Hande Fırat’ın bağlanarak telefon canlı yayınıyla Erdoğan’ın yaşadığını sevinç gözyaşları içerisinde defalarca izledik.

*Alanlarda, askeri kışlaların önünde ‘Başkomutan yaşıyor mu?!’ diye soran sivillerin CumhurBaşkan’ı Erdoğan’ın bir sözüyle yerden kalkıp FETÖ’yü derdest ettiği zaferi Kut’ul Amare coşkusuyla aylarca sokaklarda bekleyerek kutladık. İrademize sahip çıktık.

*Kurulan komisyonlarda FETÖ elemanlarının yer aldığını anlayan yetkililerin bu yanlıştan döndüklerini sevinçle karşıladık.

*Sosyal medyada farklı isimler altında konuşlanarak CumhurBaşkan’ı Erdoğan’a operasyon çeken FETÖ teröristlerinin hapishanelerdeki pişmanlıklarını okuduk.

*Bir vakıfta eğitim gören erkek öğrencilere tecavüz eden sapkın, sübyancı, pedofili bir öğretmeni savunarak ‘bir kereden bir şey olmaz’ diyen aile bakanına ‘kaç seferden olur?’ şaşkınlığı ile tepki verdiğimizde görevden alınarak cezalandırdığını gördük.

*Kürt halkı nezdinde PKK-HDP kaybetti.

*Tüm Türkiye nezdinde FETÖ kaybetti.

*PKK-HDP’nin ‘özgürlük, demokrasi, insan hakları, halkların kardeşliği’ kavramlarının içini boşaltarak Kürt halkını ölüme terk ettiğini Kürt halkı yaşayarak öğrendi.

*FETÖ’nün ‘imam, abla, abi, hoca, himmet…’’ gibi kavramların içini boşaltarak İslam dinini kirli emellerine alet etmek için kılıf olarak kullandığını tüm dünya ibretle izledi. FETÖ, İslam Aleminde rezil rüsva oldu.
Yukarıda saydığım tüm kaybedenler, tribünden 2016’ya üzülerek bakıyorlar. 2017, Türkiye’nin, Suriye’nin Mısır’ın, Irak’ın…vd Osmanlı’nın mirası olan tüm Ortadoğu’nun güzel yarınlarda birlikte yeni bir Hicaz yolunu inşa ettikleri bir yıl olsun. Umuyorum. Allah herşeye Kadirdir!
 
Selam ve selametle…
 
Semra Polat
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Yok Edilen (!) Ergenekon
Geçtiğimiz hafta içerisinde Yargıtay 16. Ceza Dairesi, yerel mahkemenin kararını “delillerin toplanmasında hukuka ayrılık” gerekçesiyle, Ergenekon davasını usül ve esastan bozdu. Yargıtay’ın bu kararıyla dava yeniden görülecektir.
Cemal Fedayi: KÜRT TEHCİRİ!
Ermeni tehcirini herkes bilir… Ama Kürt tehcirini kimse bilmez…
Ahmet Pekiyi: Kürsü Kahramanları(!)
Ne kadar da çok Kürsü Kahramanı bulunuyor etrafımızda. Çevremiz onların meydana getirdiği etten ve kemikten surlarla kuşatılmış halde. Meydana getirdikleri kapalı/fanus benzeri sistem nedeniyle zihinsel ve fiziksel manada nefes alıp vermekte zorlanıyoruz, çoğu zaman.
''Bir twit’e bile tahammül edecek halimiz kalmadı''
Son günlerde siyaset ve sanat dünyasından kişilerin sosyal medyada çok kısaca dile getirdikleri görüşlerine söylenen sözün ağırlığından ve öneminden çok daha katı ve agresif bir tepki gösterilmektedir.
S.Bedri Gider:"Türkiye Yunanistan'ın borcunu ödesin !"
Ikinci Dünya Savaşı sonrası refah toplumu düşüncesinin temeline koydukları "demokrasi, özgür düşünce, diyalektik-diyalog" gibi kavramlar da eski Yunan'dan araklamadır.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI