Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Anasayfa  >   Yazar
FETÖ'nün ''tövbeli'' ekran bülbülleri!
15 Temmuz’da işgal kalkışmasında bulunan FETÖ ağır darbeler yemeye devam ediyor. Derdest edilen FETÖ terör örgütüne mensup çok sayıda asker, polis, iş adamı, öğretim görevlisi, hukukçu ve eski siyasetiler gözaltına alındı, bazısı tutuklanarak ceza evine gönderildi. FETÖ ile ilişkisi tespit edilen üniversiteler de ya kapatıldı ya da kayyum atandı.
25 Agustos 2016 - 15:37:25

Yukarıda saydıklarım son dönemin önemli gelişmelerinden olsa da tek başına yeterli değil zira FETÖ’nün siyasi ayağı bitirilmeden temizlenmiş olmayacak. Geçtiğimiz hafta Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye MHP’nin içinde yer alan FETÖ’cülerin listesini teslim etti. MHP’yi teslim almak isteyen FETÖ’cüler Bahçeli’ye karşı bayrak açmış ve usulsüz kongre yapmıştı. MHP’nin içinde yer alan FETÖ’cülerin temizlenmesi önemli ancak tek başına yeterli değil. Aynı temizliği tüm siyasi partilerin yapması gerekiyor ki başarı sağlanmış olsun.
Halâ AK Parti teşkilatı, hükümeti ve belediyelerinde konuşlanmış hiçbir FETÖ’cüye dokunulmuş değil! Bu da şu demek; FETÖ’nün alt kademesinde yer alan terör örgütü üyeleri gözaltına alındığında ve hatta tutuklandığında parti ve hükümet içerisinde yer alan üst düzey FETÖ’cüler bu ‘arkadaşlarının’ salıverilmesini sağlayacaklar. AK Parti teşkilatı, hükümeti ve belediyelerinde yer aldığı iddia edilen birçok üst düzey isim sosyal medya üzerinden paylaşılıyor ancak sosyal medya tek başına yeterli değil. Hükümet bizzat olaya el atarak bu iddiaların doğruluğunun araştırılması için çalışmalar başlatmalı ve temizlik yapmalı.

***
ŞU FETÖ’NÜN BÜLBÜLLERİ, ÖTER F.GÜLEN DEYU DEYU…
Aylardır televizyon kanallarında arzı endam eden ‘eski FETÖ’cülerin hiçbir inandırıcılığı yok.
Örneğin Hüseyin Gülerce aylardır ekranlara çıkıyor ve FETÖ’yü anlatıyor ancak savcılığa gidip ifade vermiyor. Hemen herkesin tahmin ettiği ve bildiği konuları anlatmak ileri gitmiyor. Geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında gazetecilerin sorularını ‘yanıtlamak’ üzere konuk olan Gülerce hemen hiçbir soruyu yanıtlamadığı gibi ‘bilmiyorum’ diyerek küstümcülük oynadı ve her fırsatta geçiştirdi. 30 yıl cemaatin içinde, terör örgütü   lideri Fethullah Gülen’in dizinin dibinde yer alan Gülerce’nin bir şey bilmemesi mümkün mü?! Gülerce’nin ‘’Gülen’in emriyle bayrağını alıp demokrasi nöbetlerine giden çok kişi var’’ var açıklamasına gazeteci ‘’Bu kişiler kimler? Lütfen isim verin’’ sorusuna ‘’ben bilmiyorum, kimseyi zan altında bırakamam’’ diyerek tepki verdi. Gülerce ‘’Gülen, herşeyin üstüne yemin edin, yemin etmenizde bir beis yok diyor, FETÖ’cüler yalan yere her türlü yemini edebilir’’ dedikten sonra yayına telefonla bağlanan yine ‘eski FETÖ’cü’’ Nurettin Veren, Gülerce’yi dürüst olmamakla eleştirince ise Gülerce ‘’hadi gel, Kur’an’a yeminde edelim, Kur’an’a el basalım’’ diyerek cevap verdi. 

Bu kadar da değil. Gülerce yine okyanus ötesinden aldığı talimatla işi o kadar ileri götürdü ki ‘’Hakan Şükür saf çocuktur, ailesi ne derse onu yapar’’ diyerek Hakan Şükür’ü aklamaya çalıştı. Bugün de Hakan Şükür sosyal medya hesabından helallik isteyerek masum olduğunu açıkladı! Geçen hafta Gülerce’nin aklamaya çalıştığı Şükür, bugün aynı talimatla helallik isteyerek ‘’saf çocuk’’ olduğunu anlattı!
İşin aslı şu: Televizyon ekranlarında sözde açıklamalar yaparak FETÖ’nün kirli yüzünü millete açıkladığını iddia edenler Gülen’den hala kopmuş değiller. Ekranlar aracılığı ile ‘’FETÖ’nün güçlü olduğunu, birçok planının daha olduğunu, tüm kurum ve kuruluşlara sızdığını ve istediği zaman istediği herşeyi yapmaya muktedir olduğunu’’ anlatarak psikolojik harp yapıyorlar. Gülerce’nin Turgut Özal Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan kızı FETÖ’den tutuklandı. Gülerce ise yaptığı açıklamada ‘’kızım masumdur’’ dedi. Kızın masumsa endişe edeceğin bir şey de yok demektir!

Ben bu satırları yazarken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun içinde olduğu konvoyun Artvin’in Şavşat ilçesinde silahlı saldırıya uğradığı haberi geldi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, tehlikenin hala devam ettiğini ve FETÖ’nün siyasi parti liderlerine suikast yapabileceğini söylemişti. Kılıçdaroğlu’na düzenlenen saldırı FETÖ’yü işaret ediyor. Kılıçdaroğlu’na ve bütün CHP camiasına geçmiş olsun diliyorum.

***         
FETÖ’CÜLER NE KADAR TÖVBE ETSELER DE KULALR AFFETSE ALLAH AFFETMEYECEK
Son minvalde FETÖ’den ayrıldığını iddia edenler ne kadar tövbe etseler boş. Tövbe ettiğini ve artık FETÖ’cü olmadığını söyleyenler bu itiraflarını daha Gülen’in makamından kovulmadan önce dile getireceklerdi, şimdi değil. Geç kalmış özrün kimseye yararı yok. Kaldı ki, 15 Temmuz’da şehit düşen 240’tan fazla insanın, 2 binden fazla yaralının, sorular çalınarak hakkı yenen gençlerin, 28 Şubat post-modern darbede işten atılan, başı açtırılan Müslümanların ahını ilelebet ödeyemeyecekler. Günahları çok! Kullar affetse de Allah affetmeyecek…
Selam ve selametle…


Semra POLAT
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Faruk Aksoy:‘Aleviler doğru söylemiyor!’
Peki ne oldu da, Aleviler, uzun süredir ‘mezhep kimlikleriyle’ ortalıkta görünmezlerken, ya da özellikle bu duruma vurgu yaparak gündem oluşturmazlarken, birden bire tartışmaların ‘ana tarafı’ oluverdiler.
Can Ceylan: ODTÜ Kimin?
1950lerin başıdır. Türkiye Cumhuriyeti, senelerdir masalını dinlediği demokrasiye yeni geçmiştir. Demokrat Parti ile esmeye başlayan rüzgâr, hem içeride hem dışarıda hissedilmektedir
İNSANLIĞA VERİLEN MOLALAR
Ülke gündemini daimi siyaset üzerinde tutmak yapılan kötülüklerin en büyüğü. Son yıllarda siyaset, toplumu kutuplaştıran çok güçlü bir araç haline geldi.
Proudhon mu Marx mı?
Proudhon ekonomik liberalizmi sevmedi, ama kadir-i mutlak merkeziyetçi devletten de nefret etmekteydi.
Özlem Ağca: Ekonomik Şiddet Sebebiyle Boşanma
Eşler, evlilik birliğinin mutluluğunu sağlamak zorunda. Ayrıca, çocukların bakımına, eğitim ve gözetimine beraberce katkı sağlamakla yükümlüdürler. Eşlerin bu yükümlülüğe aykırı hareket etmeleri evlilik birliğinin sarsılması sebebiyle boşanma davasında boşanma konusu davranışlardan sayılmaktadır. Türk Medeni Kanununda yer alan eşlerin sadakat yükümü ekonomik sadakati de içermektedir.
Ahmet Pekiyi: AYM Kararının Politik/ Psikolojik, Sostolojik/Felsefik Tahlili
Dünya beşten büyüktür diyen bir Cumhurbaşkanı, Millet AYM'den büyüktür mealinde açıklama yapınca şaşırmamak lazım. Ayrıca AYM de Anayasaya bağlı bir kuruluştur, AYM Anayasa değildir, Anayasaya hukuken bağlı bir kurumdur ve anayasal yetkilerini kişilere, koşullara göre kati surette aşamaz.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI