Anasayfa  >   Yazar
FETÖ'nün ''tövbeli'' ekran bülbülleri!
15 Temmuz’da işgal kalkışmasında bulunan FETÖ ağır darbeler yemeye devam ediyor. Derdest edilen FETÖ terör örgütüne mensup çok sayıda asker, polis, iş adamı, öğretim görevlisi, hukukçu ve eski siyasetiler gözaltına alındı, bazısı tutuklanarak ceza evine gönderildi. FETÖ ile ilişkisi tespit edilen üniversiteler de ya kapatıldı ya da kayyum atandı.
25 Agustos 2016 - 15:37:25

Yukarıda saydıklarım son dönemin önemli gelişmelerinden olsa da tek başına yeterli değil zira FETÖ’nün siyasi ayağı bitirilmeden temizlenmiş olmayacak. Geçtiğimiz hafta Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye MHP’nin içinde yer alan FETÖ’cülerin listesini teslim etti. MHP’yi teslim almak isteyen FETÖ’cüler Bahçeli’ye karşı bayrak açmış ve usulsüz kongre yapmıştı. MHP’nin içinde yer alan FETÖ’cülerin temizlenmesi önemli ancak tek başına yeterli değil. Aynı temizliği tüm siyasi partilerin yapması gerekiyor ki başarı sağlanmış olsun.
Halâ AK Parti teşkilatı, hükümeti ve belediyelerinde konuşlanmış hiçbir FETÖ’cüye dokunulmuş değil! Bu da şu demek; FETÖ’nün alt kademesinde yer alan terör örgütü üyeleri gözaltına alındığında ve hatta tutuklandığında parti ve hükümet içerisinde yer alan üst düzey FETÖ’cüler bu ‘arkadaşlarının’ salıverilmesini sağlayacaklar. AK Parti teşkilatı, hükümeti ve belediyelerinde yer aldığı iddia edilen birçok üst düzey isim sosyal medya üzerinden paylaşılıyor ancak sosyal medya tek başına yeterli değil. Hükümet bizzat olaya el atarak bu iddiaların doğruluğunun araştırılması için çalışmalar başlatmalı ve temizlik yapmalı.

***
ŞU FETÖ’NÜN BÜLBÜLLERİ, ÖTER F.GÜLEN DEYU DEYU…
Aylardır televizyon kanallarında arzı endam eden ‘eski FETÖ’cülerin hiçbir inandırıcılığı yok.
Örneğin Hüseyin Gülerce aylardır ekranlara çıkıyor ve FETÖ’yü anlatıyor ancak savcılığa gidip ifade vermiyor. Hemen herkesin tahmin ettiği ve bildiği konuları anlatmak ileri gitmiyor. Geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında gazetecilerin sorularını ‘yanıtlamak’ üzere konuk olan Gülerce hemen hiçbir soruyu yanıtlamadığı gibi ‘bilmiyorum’ diyerek küstümcülük oynadı ve her fırsatta geçiştirdi. 30 yıl cemaatin içinde, terör örgütü   lideri Fethullah Gülen’in dizinin dibinde yer alan Gülerce’nin bir şey bilmemesi mümkün mü?! Gülerce’nin ‘’Gülen’in emriyle bayrağını alıp demokrasi nöbetlerine giden çok kişi var’’ var açıklamasına gazeteci ‘’Bu kişiler kimler? Lütfen isim verin’’ sorusuna ‘’ben bilmiyorum, kimseyi zan altında bırakamam’’ diyerek tepki verdi. Gülerce ‘’Gülen, herşeyin üstüne yemin edin, yemin etmenizde bir beis yok diyor, FETÖ’cüler yalan yere her türlü yemini edebilir’’ dedikten sonra yayına telefonla bağlanan yine ‘eski FETÖ’cü’’ Nurettin Veren, Gülerce’yi dürüst olmamakla eleştirince ise Gülerce ‘’hadi gel, Kur’an’a yeminde edelim, Kur’an’a el basalım’’ diyerek cevap verdi. 

Bu kadar da değil. Gülerce yine okyanus ötesinden aldığı talimatla işi o kadar ileri götürdü ki ‘’Hakan Şükür saf çocuktur, ailesi ne derse onu yapar’’ diyerek Hakan Şükür’ü aklamaya çalıştı. Bugün de Hakan Şükür sosyal medya hesabından helallik isteyerek masum olduğunu açıkladı! Geçen hafta Gülerce’nin aklamaya çalıştığı Şükür, bugün aynı talimatla helallik isteyerek ‘’saf çocuk’’ olduğunu anlattı!
İşin aslı şu: Televizyon ekranlarında sözde açıklamalar yaparak FETÖ’nün kirli yüzünü millete açıkladığını iddia edenler Gülen’den hala kopmuş değiller. Ekranlar aracılığı ile ‘’FETÖ’nün güçlü olduğunu, birçok planının daha olduğunu, tüm kurum ve kuruluşlara sızdığını ve istediği zaman istediği herşeyi yapmaya muktedir olduğunu’’ anlatarak psikolojik harp yapıyorlar. Gülerce’nin Turgut Özal Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan kızı FETÖ’den tutuklandı. Gülerce ise yaptığı açıklamada ‘’kızım masumdur’’ dedi. Kızın masumsa endişe edeceğin bir şey de yok demektir!

Ben bu satırları yazarken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun içinde olduğu konvoyun Artvin’in Şavşat ilçesinde silahlı saldırıya uğradığı haberi geldi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, tehlikenin hala devam ettiğini ve FETÖ’nün siyasi parti liderlerine suikast yapabileceğini söylemişti. Kılıçdaroğlu’na düzenlenen saldırı FETÖ’yü işaret ediyor. Kılıçdaroğlu’na ve bütün CHP camiasına geçmiş olsun diliyorum.

***         
FETÖ’CÜLER NE KADAR TÖVBE ETSELER DE KULALR AFFETSE ALLAH AFFETMEYECEK
Son minvalde FETÖ’den ayrıldığını iddia edenler ne kadar tövbe etseler boş. Tövbe ettiğini ve artık FETÖ’cü olmadığını söyleyenler bu itiraflarını daha Gülen’in makamından kovulmadan önce dile getireceklerdi, şimdi değil. Geç kalmış özrün kimseye yararı yok. Kaldı ki, 15 Temmuz’da şehit düşen 240’tan fazla insanın, 2 binden fazla yaralının, sorular çalınarak hakkı yenen gençlerin, 28 Şubat post-modern darbede işten atılan, başı açtırılan Müslümanların ahını ilelebet ödeyemeyecekler. Günahları çok! Kullar affetse de Allah affetmeyecek…
Selam ve selametle…


Semra POLAT
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Halk noktayı koydu!
Sonuçta, her iki taraf da demokrasi ve özgürlüklerden dem vuruyorsa, ayrıldığımız yer neresi diye bakıldığında, konunun sosyal psikologlar, tarihçiler ve dahi psikiyatristlere bırakılmasının da bir seçenek olduğu kaçınılmaz gibi.
İç İnfazlara “Mücadele Şehitleri” Demek (?)
PKK her yıl mayıs ayını “Kürdistan Şehitler Ayı” diyerek, 18 Mayıs’ı da “Kürdistan Şehitler Günü” (18 Mayıs 1977, Öcalan’ın ‘benim gizli ruhum gibiydi’ dediği, PKK’nın kurucu kadroları arasında yer alan Haki Karer’in ölüm tarihidir.) olarak kutlar. Terör örgütü tarafından bu amaçla mayıs ayında çeşitli anma etkinlikler düzenlenir, KCK Üst düzey yöneticileri tarafından da “kahramanlık ve şehitlik” yazıları kaleme alınır. Bu yazıların ortak özelliği, 68 kuşağı olarak bilinen diğer sol terör örgütleri içerisinde faaliyet göstermiş olan birçok ismin deyer bulmasıdır.
Semra Polat: Fransa'nın mülteci ayarlı bombaları
Dün akşam Paris’te art arda patlayan bombaların, terör eyleminin neden ve niçin yapıldığını iyi analiz etmemiz gerekiyor.
Kişi, kendinden bilir işi
Terörün tarihine baktığınızda, bu tip yerler iştah kabartıcıdır onlar için. Bir yerden bir yere yetişmeye çalışan, çoğu kez telaşlı ve koşturan insan kalabalığı, teröristlerin de dikkat çekmeden, eylemlerini yapabilecekleri bir ortam.
Savaş Hoştaş: Kandan Beslenenlere Reddiye
Tarihi fırsat derken aklıma hemen Öcalan’ın mahkeme konuşmaları geliyor
Savaş Hoştaş:Seçim Tablosu Yeni Sosyolojinin Mesajıdır
Yapılan seçimlerde millet iradesi bazen tek başına iktidar kurmayı bazen de koalisyonları oluşturmayı işaret ediyordu
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI